Prenowicjat "Św.Eugeniusza de Mazenod" Tanamakoa - Toamasina

Odsłony: 3982

Dom Prenoviciat Dom

 

Dom formacyjny – prenowicjat, został zbudowany w 1995 roku w cichym miejscu w dzielnicy Tamatave -Tanamakoa i rozpoczął działalność w 1996 roku. Mieszczą się tam dwie wspólnoty: pierwsza, wspólnota ojców i braci pracujących w Tamatave i okolicy – dom ten jest też centralnym domem delegatury. Druga to wspólnota czyli młodych ludzi, którzy pragną zostać oblatami.

W październiku 1996 roku w Tanamakoa, przyjęto pierwszą grupę młodych ludzi, którzy odpowiedzieli pozytywnie na powołanie Boże i chcą poznać trochę więcej swoje powołanie i poznać nasze zgromadzenie. Ojciec Józef Niesyto był ich przewodnikiem w tym czasie, a pomagał mu brat Daniel Kloch. W pierwszej promocji mieliśmy 10 kandydatów.

 

 

            
Dom Prenov 2Dom Prenov 3Dom Prenov 4

Między 1996 a 2010 rokiem, przez prenowicjat w Tanamakoa przeszło 14 promocji z 98 młodymi kandydatami - prenowicjuszami. W ten sposób młodzi ludzie chcąc zostać ojcami lub braćmi w Zgromadzeniu Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej, muszą przejść wstępne szkolenie w prenowicjacie.
                    
Co wymagamy i czego oczekujemy od prenowicjuszy ?

Formacja w prenowicjacie to przede wszystkim rok czasu: uczenie młodych ludzi do życia we wspólnocie i zapozanie się z zasadami życia religijnego u oblatów.

Cel

Naszym celem jest pomóc młodym ludziom lepiej się poznać i zrozumieć wszystkie aspekty ich człowieczeństwa: duchowe, fizyczne, intelektualne i emocjonalne ... to znaczy, że pomagamy im zdobyć dojrzałość duchową i ludzką :

  • Życie duchowe: jest zasadniczym celem życia zakonników. To jest jedność z Bogiem poprzez modlitwę osobistą, wspólnotową, Eucharystię, różaniec i medytację…
  • Życie we wspólnocie: łączność ze wszystkimi poprzez sport, posiłki w grupie, wspólna rekreacja, spacery, pikniki, wzajemny szacunek, świadomość siebie, szacunek dla dyscypliny, wspólnota życia i wzajemne zaufanie.
  • Duszpasterstwo, indywidualna nauka, praca i poszanowania własności wspólnoty.

Te trzy cele nie mogą być rozdzielone, ale najważniejsze pozostanie zawsze życie duchowe. Dyscyplina do przestrzegania, punktualność, poprosić o pozwolenie przed wyjściem, prostota, troska, przebaczenie.

Dom Prenov 6Dom Prenov 5Dom Prenov 7

Niedopuszczalne zachowania

Dyskryminacji na tle etnicznym, dyskryminacja rasowa, kradzieże, oszustwa, podstępy, wychodzenie w nocy, wprowadzenie obcych osób do pokoju i refektarza.

Dom Prenov 8

 O. RAKOTOMALALA Alfred, omi