Dom św. Eugeniusza de Mazenoda w Sahalava

Odsłony: 240

Parafia św. Eugeniusza de Mazenoda w Sahalava została zbudowana w 2003 r. W tej parafii jest około 5600 wiernych. Co roku około 500 dzieci uczestniczy w katechezie. Istnieje również kilka grup katolickich dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Parafia działa także na rzecz osób starszych i biednych. Wszystkie te działania, o których wspomniałem, potrzebują budynku do spotkań. Przez 13 lat istnienia tej parafii mieliśmy wiele problemów z organizacją uroczystości i nauczaniem katechezy. Dlatego Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Madagaskarze wykonało projekt budowy domu parafialnego św. Eugeniusza de Mazenoda w 2012 r., który został złożony w kilku organizacjach - Missio w Aachen, Kirche in Not w Königstein i Oblacka Prokura w Borken. Aby uzyskać pozytywną odpowiedź, musieliśmy poczekać trzy lata.

17 marca 2016 r. położono kamień węgielny. 21 maja 2017 r. dom parafialny został poświęcony przez bp. Fulgence Rabemahafaly, arcybiskupa diecezji Fianarantsoa.

W tym domu znajduje się duża sala audytoryjna, trzy sale katechetyczne dla 40 dzieci każda, trzy biura, magazyn, kuchnia i toalety. Dzięki temu domowi możemy prowadzić wiele działań w naszej parafii a przede wszystkim katechezę dla 500 dzieci.

Jeszcze raz dziękuję bardzo wszystkim dobroczyńcom, którzy złożyli ofiary na realizację tego projektu.

01 Sahalava02 Sahalava03 Sahalava

04 Sahalava05 Sahalava06 Sahalava

07 Sahalava08 Sahalava09 Sahalava

Niech Was Bóg błogosławi.

Ojciec Anselm Varana, omi