Dom Centralny Delegatury - Soavimbahoaka - Antananarivo

Odsłony: 3839

Dom Tana1Po wysłaniu młodych oblatów do Konga i do diecezji Antsiranana, aby mogli kontynuować studia, oblaci na Madagaskarze zaczęli myśleć o budowie nowego domu formacyjnego – scholastykatu, w dzielnicy Antananarivo – Soavimbahoaka, dla młodych ludzi, którzy chcieli wstąpić do zgromadzenia. Zakupili więc teren u Braci Szkolnych. 7 czerwca 1991 roku, firma budowlana RASOLOFOJAONA podpisała umowę z oblatami i rozpoczęto prace pod nadzorem brata Bogusława GUZIKA.Dom Tana2

14 listopada 1992 roku, po krótkim pobycie oblatów u Braci Szkolnych, scholastykat w  Soavimbahoaka jest otwarty. Dwóch formatorów było na początku odpowiedzialnych za formację: ojciec Jan SADOWSKI i brat Bogusław GUZIK. W tym rozpoczęło 9 scholastyków, którzy studiowali filozofię i teologię w Seminarium w Ambatoroka.
        
Dom był wykorzystany także do przyjęcia współbraci oblatów, którzy byli przejazdem w Antananarivo, a także ojców i braci, którzy uczyli się języka malgaskiego.

Gdy Seminarium w Ambatoroka zostało przekształcone w Instytut,  delegatura postanowiła wybudować nowy scholastykat w Fianarantsoa. W czerwcu 1999 roku, formacja w domu  w Antananarivo został całkowicie zamknięta, gdyż scholastycy przenieśli się do nowego scholastykatu na Mahamanina w Fianarantsoa.   

Dom Tana3Dom Tana4

Święcenia Kapłańskie 6 diakonów było owocem formacji, która odbywała się w tym domu na Soavimbahoaka. Było ich w sumie o wiele więcej, ale inni kończyli swoje studia już w Fianarantsoa.

Od 2004 roku, dom ten stał się głównym domem Administracji Delegatury na Madagaskarze, gdzie mieszka superior i ekonom delegatury. Dom ten przyjmuje także gości i współbraci oblatów przejeżdżających przez stolicę.

 

Administracja Delegatury OMI – Madagaskar

Dom TanaRada

O. KOMAN Piotr - 4-ty Radny, O. MARCINIAK Henryk - 2-gi Radny, O. KASPERSKI Mariusz (Superior Delegatury),

O. RASAMIMANANA Gilbert - 1-wszy Radny, Br. RAMISY Jean Christian - 3-ci Radny i O. SZUL Adam - ekonom Delegatury