Tworzenie książek elektronicznych (ebook)

Odsłony: 3611

Dokument na jednej stronie, z obrazami i tekstem w języku angielskim, który podsumowuje w sobie ewolucję publikacji od 1400 roku do naszych czasów. "Od 1440 roku i wynalezieniu druku przez Gutenberga, rozpoczęła się rewolucja w produkcji książek, aż do dnia dzisiejszego - środkowa część książki opierała się na prostej technice: papier. Ale era cyfrowa to wszystko zmieniła, zakłóciła, ożywiła, jak pokazano na poniższych ilustracjach.»

Jeśli eBook urodził się w lipcu 1971 roku, to wystartował dopiero w połowie lat 90-tych, równolegle do internetu, ze znacznym przyspieszeniem od 2000 roku.

Livre electronique 01eBook lub książka elektroniczna, odnosi się do książek, czasopism, gazet, podręczników, materiałów edukacyjnych i innych publikacji, które możemy przeglądać, rozpowszechniać lub zachowywać w postaci plików cyfrowych.

eBook może być w różnych formatach (ePUB, FB2, OEB, LIT, LRF, MOBI, PDB, PML, RB, PDF, SNB, TCR, TXT…).

Format ePUB może być obsługiwany za pomocą czytników elektronicznych (Sony eReader, Cybook, Kindle ...) urządzeń dotykowych (Apple iPad, tablet Samsung Galaxy, Tablet Android ...) lub komputerów PC lub MAC.

Możemy zmienić wasze książki, środki pedagogiczne ... w e-booki.