VAP – Stowarzyszenie Dzieci w Parafii

Odsłony: 259

11 TveDrodzy przyjaciele.01 Tve

Bardzo serdecznie pozdrawiam z Madagaskaru, a jednocześnie w imieniu parafian z parafii Matki Bożej z Lourdes w Toamasina. Serdecznie dziękuję za pomoc finansową w organizacji święta dzieci w naszej parafii.

W tym roku Stowarzyszenie Dzieci w Parafii (VAP – Vovonan’ny Ankizin’ny Paroasy) zorganizowało tygodniowe spotkanie dzieci w Morondava. Dzieci naszej parafii, z niektórymi dorosłymi liderami, uczestniczyły w tym wydarzeniu. Przybyły tysiące dzieci z każdego zakątka Madagaskaru. Sama podróż z Toamasiny do Morondava była już świetną przygodą. To prawie tysiąc kilometrów !

Dzieci miały okazję spotkać się ze swoimi rówieśnikami, uczestniczyć w konferencjach, wspólnie się bawić i zobaczyć tę część Madagaskaru, której nigdy nie widziały.

 

 

Zwiedziły między innymi słynną „Aleję baobabów”. Drzewa te nie rosną we wschodnim regionie i wszyscy mieli okazję zobaczyć, dotknąć i objąć tych gigantów przyrody. 

Po powrocie dzieci dzieliły się wrażeniami z innymi, przeglądając zdjęcia i wszystkie wspomnienia z wycieczki.

Jeszcze raz dziękujemy za pomoc i hojność. Cieszyliśmy się tym wyjazdem, bawiąc się i uczestnicząc w wydarzeniu, które miało również charakter edukacyjny.

02 Tve03 Tve04 Tve

05 Tve06 Tve07 Tve

08 Tve09 Tve10 Tve

Łączę się w modlitwie ...

Ojciec Waldemar Żukowski, omi